وبلاگ

درک روانشناسی لباس کودک

blank

چگونه روانشناسی با لباس پوشیدن شما مرتبط است؟

اگر قبلا نمی دانستید، این موضوع به نحوه لباس پوشیدن شما بستگی زیادی دارد. بنابراین، چقدر نگران هستید که لباس فرزندتان بر سلامت روان او تاثیر بگذارد؟

درک روانشناسی لباس کودک

 

ما پاسخ را می دانیم و این امر خیلی می تواند خطرناک باشد، اما نگران نباشید، زیرا ما اینجا هستیم تا شما را راهنمایی کنیم تا بفهمید دقیقا روانشناسی لباس شما بر روی فرزنتان چگونه کار می کند.

اگر چه آنچه می پوشیم کاملا ما را تعریف نمی کند، اما قطعا جوهره ای از آنچه هستیم و حتی گاهی اوقات نشان دهنده آن چیزی است که خلق و خوی ما را منعکس می شود.

وقتی صحبت از بچه ها می شود، گاهی اوقات برقراری ارتباط در مورد احساس آنها یک مسئله بزرگ است.

بخش بزرگی از آن از نحوه لباس پوشیدن آنها ناشی می شود. لباس آنها می تواند فضای ذهنی آنها را بالا ببرد.

درک روانشناسی لباس کودک 1

 

برای درک روانشناسی هر چیزی، باید عمیق تر جستجو کنید، و وقتی این موضوع به کودک شما مربوط می شود، می دانید که چیزهای زیادی برای درک آن وجود دارد تا فضای امنی برای سلامت روانش فراهم کنید.

به عنوان والدین، شما باید به فرزندان خود بیاموزید که چگونه انتخاب لباس آنها می تواند بر تفکر آنها تاثیر بگذارد و همچنین بهترین گزینه ها را در مرحله رشد به آنها ارائه دهد.

ما اینجا هستیم تا شما را از طریق این فرآیند یادگیری چیزهای جدید و گنجاندن آن در زندگی خود راهنمایی کنیم. بنابراین اجازه بدهید مستقيما وارد بحث شویم!

درک قدرت لباس در روانشاسی لباس کودک

قبل از اینکه دریابید چگونه به فضای ذهنی فرزندتان کمک کنید، باید قدرت لباس را درک کنید.

بین لباس هایی که می پوشید و شخصیت آن ها یک حس تداعی ایجاد می شود.

لباس های شما می توانند منعکس کننده درون شما باشند و اغلب لباس های شما نیز می توانند بیانگر شما باشند.

درک اینکه چگونه لباس می تواند به شما کمک کند که فواید زیادی برای خود داشته باشید، مانند اینکه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید،

روش شما برای درک افراد و چیزهای اطراف شما بهبود می یابد و نحوه درک شما از خود بهبود می یابد. شما همچنین خواهید دانست که چگونه یک حضور چشمگیر داشته باشید.

وقتی نوبت به فرزندتان می رسد، باید بدانید که کودک شما شکل گرفته یا مسیر درستی برای رشد روانی سالم و رشد فیزیولوژیکی نشان داده است.

برای این، باید بدانید که چه نوع لباسی به کودک شما کمک می کند راحت ترین باشد و فردیت خود را در آغوش بگیرد.

در این فرآیند همچنین می توانید به آنها کمک کنید تا لباس هایی را انتخاب کنند که تمایل بیشتری به وضعیت روانی سالم کودک داشته باشد.

وقتی لباس درست استفاده می شود، و منظور ما از درستی، به گونه ای است که شخصیت کودک را منعکس می کند، آنها می توانند از طریق لباس خود بدرخشند.

وقتی کودک احساس می کند که لباسش مناسب است و احساس پذیرش می کند، برقراری ارتباط با خود و اطرافیانش برای او آسان تر می شود.

بدیهی است که هدف شما ایجاد محیطی بهتر برای فرزندتان است، بنابراین اجازه دهید با دانش، رابطه شما با فرزندتان، و نحوه و آنچه در مورد سلامت روانی او به او یاد می دهید، شروع کنیم:

درک روانشناسی لباس کودک 3

 

شناخت محصور چیست ؟

درک ساده شناخت محصور در مورد این است که فرد چگونه خود را از طریق لباس هایی که می پوشد درک می کند، یا این که صرفاً تأثیر لباس بر وضعیت روانی فرد چگونه است.

دو عامل اصلی بر این فرآیند تأثیر می‌گذارند: تجربه فیزیکی پوشیدن آن‌ها و اینکه لباس چه معنای نمادینی برای فرد دارد.
اگرچه نباید یک کتاب را از روی جلد آن قضاوت کرد زیرا به راحتی می تواند گمراه کننده باشد، اما یک جزء قضاوت اولیه از نحوه ارائه خود در جامعه ناشی می شود.

این بدان معنا نیست که باید با آهنگ های آنها برقصید یا افکار آنها را در لباس پوشیدن خود تحت تأثیر قرار دهید. این بدان معناست که تنها زمانی مورد تجلیل و احترام قرار می گیرید که اعتماد به نفس خود را روی پوست خود بپوشانید، یعنی به تنهایی راحت باشید.

این برای بسیاری از افراد آسان نیست، و این چیزی است که شما باید به آرامی توسعه دهید.

این همان چیزی است که باید به کودک خود نیز آموزش دهید. در کودکی، ذهن آنها هنوز در حال شکل گیری شخصیت هایشان است. بنابراین، درک چیزها برای آنها آسان است.

بنابراین، مطمئن شوید که ذهن آنها را با افکار صحیح و سالم تغذیه می کنید. مبارزه با قضاوت‌های غیرضروری آسان نیست، اما ما سعی می‌کنیم توضیح دهیم که اغلب فرار کامل از آنها آسان نیست، اما این بدان معنا نیست که شما تسلیم قضاوت‌های اجتماعی شوید.

شما باید روی آموزش به فرزندتان تمرکز کنید که جامعه دقیقاً چگونه کار می کند و اینکه آنها می توانند خودشان باشند بدون اینکه هیچ چیزی را برای کسی توجیه کنند.

این امر مستلزم زمان است، اما زمانی که آنها به عنوان افرادی سالم رشد کنند، نتایج ارزش آن را خواهد داشت.

هنگامی که آنها واقعیت را می دانند، باید لباس هایی را نیز به آنها معرفی کنید که نوع بدن یا تمایلات جنسی آنها را محدود نمی کند. در عصر امروز، شما به عنوان والدین باید فرزندتان را همان طور که هستند بپذیرید. از فردیت آنها دوری نکنید.

به آنها کمک کنید و به آنها بیاموزید که خلاقیت خود را در لباس خود بگنجانند تا آن را برای آنها شخصی سازی کنید. لباس کودک شما باید برای او شخصی و صمیمی باشد، چیزی که بخشی از او و فردیت آنها را به نمایش بگذارد.

این می تواند از طریق سبک ها، رنگ ها، پارچه ها و غیره متفاوت باشد. به آنها آموزش دهید که لباس پوشیدن ظریف چیست.

این زمانی است که برای مناسبت های مختلف لباس مناسب می پوشید. این به طور طبیعی راه را برای اولین برداشت منحصر به فرد باز می کند.

نکاتی برای تقویت اعتماد به نفس کودک

اکنون که متوجه شدید که لباس دقیقاً چگونه می تواند تأثیر چشمگیری بر شخصیت فرزند شما داشته باشد، اجازه دهید به چند نکته اشاره کنیم که می تواند به طور مثبت شما را برای کمک به فرزندتان راهنمایی کند:

1- اطمینان حاصل کنید که یک مکالمه سالم با کودک خود دارید. وقتی می گوییم مکالمه، فقط به این معنا نیست که چگونه با کودک خود صحبت می کنید، بلکه به این معنی است که چگونه تغییراتی را در رفتار او دریافت می کنید. باید به اندازه کافی آنها را رعایت کنید تا بفهمید چیزی آنها را آزار می دهد.

در غیر این صورت، می توانید سیستمی را تشکیل دهید که در آن اغلب از آنها در مورد احساسات و مبارزاتشان بپرسید. احساسات آنها را تأیید کنید؛ این احساسات قابل توجه هستند. کودک بودن به این معنا نیست که آنها دچار ناامنی و ترس نخواهند شد. در کودکی است که این عوامل در همه ما شروع می شود.

2- اطمینان حاصل کنید که درب انتخابی را همیشه به روی فرزندتان باز نگه دارید. این بدان معنی است که شما باید تمایل داشته باشید که انتخاب های آنها را در مورد چیزها، از جمله لباس آنها درک کنید و بپذیرید. آنها دلایل خاص خود را برای انتخاب خود خواهند داشت. البته می توانید به آنها توصیه کنید، اما مطمئن شوید که نظرات خود را به آنها تحمیل نکنید.

3- همیشه با آنها صادق باشید. صداقت کلید هر چیز خوبی است. در مورد نظرات خود در مورد چیزها صادق باشید و آنها را تشویق کنید تا نظرات و احساسات خود را در مورد لباس های خود با صداقت به اشتراک بگذارند.

به این ترتیب شما همچنین خواهید فهمید که آنها چه می خواهند و به طور کلی ایدئولوژی آنها چیست.

درک روانشناسی لباس کودک 4
4- پذیرش فردیت آنها جنبه مهم دیگری است که می تواند در پوشش آنها منعکس شود. شما باید کودکان را تشویق کنید که از علایق و ناپسندهای خود و اینکه چه کسی هستند پیروی کنند.

تنها در این صورت است که می توانند حضور مثبتی در جامعه داشته باشند. این همچنین به معنای پذیرش جنسیت، نوع بدن و انتخاب رنگ آنهاست.

5- وقتی لباس را به آنها معرفی می‌کنید، و گزینه‌هایی را که به آنها پیشنهاد می‌دهید مطمئن شوید که در لباس‌هایشان احساس ناراحتی نمی‌کنند.

6- همچنین بسیار حیاتی است که لباس‌هایی که توصیه می‌کنید باعث ایجاد حس مثبت در بدن آنها شود. آنها باید خود را بدون توجه به شکل و اندازه ای که مناسب هستند بپذیرند. اگر می خواهند بدن خود را به دلایل تناسب اندام تغییر دهند یا لباس های متناسب با بدن می خواهند، باید اجازه دهید.

7- تشویق آنها به داشتن یک سبک منحصر به فرد برای خود ضروری است. هر کودکی به روش منحصر به فرد خود خلاق است. اطمینان حاصل کنید که آنها را دست کم نگیرید و سهم خلاقیت آنها را در لباس آنها ارتقا دهید.با قرار گرفتن در معرض چندین زیبایی شناسی مختلف موجود در عصر امروز، مطمئن شوید که آنها را می شناسید و به آنها فرصت می دهید تا خود را از طریق این زیبایی شناسی بیان کنند.

8- یکی از موارد ضروری این است که به آنها اجازه دهید خودشان لباس بپوشند که به شناخت و حرکت آنها کمک می کند. توانایی آنها در درک اینکه یک روال چیست و چگونه از آنها لذت ببرند نیز از این طریق گنجانده می شود. بگذارید بدانند لذت بردن از لباس پوشیدن چه حسی دارد، بگذارید این ارتباط را با لباس هایشان شکل دهند.

9- به آنها بفهمانید که هر کس در راه خود متفاوت و منحصر به فرد است، از جمله آنها. در دنیای رسانه های اجتماعی سمی، ضروری است که خود را با آنچه در رسانه های اجتماعی می بینید مقایسه نکنید.

شما اکنون درک دقیقی از اینکه روانشناسی لباس شامل چه چیزی است و شناخت محصور چیست دارید. شما همچنین می دانید که چگونه این عناصر می توانند از طریق لباس پوشیدن فرزندتان بر شخصیت او تأثیر بگذارند. بنابراین، معضل بعدی ما چیست؟

برای پیدا کردن لباس هایی که کودک شما بدون در نظر گرفتن جنسیت یا نوع بدنش بتواند احساس راحتی و اعتماد بنفس داشته باشد.

فروشگاه نینی لند یکی از این فروشگاه ها هست که لباس هایی رو برای کودکان شما می آورد که برای نفع شخصیت فرزند شما لازم است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

برای دیدن مطالب خواندنی دیگر کلیک کنید.

اینستاگرام ما را دنبال کنید تا از جدیدترین محصولات و اخبار در جریان باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *